Історії свавільно засудженних

Про нас
Сайт «Боротьба за життя»

Про нас

В Україні десять років відсутня процедура виправлення судових помилок, перегляду кримінальних вироків засуджених до найвищої міри покарання (розстрілу, довічного позбавлення волі). Це найбільш дискримінована категорія людей. Вони були засуджені обласними судами по першій інстанції й не мали права на апеляцію (перегляд судових рішень по суті вищим судом), а також засуджені Кримінально процесуальним законодавством в редакції 1961 року, яке було каральним з брутальними порушеннями прав людини. Ми збираємо історії засуджених довічно без права на перегляд вироків. Докази провини цих людей засновані на зізнаннях, отриманих під тортурами від яких вони в суді відмовилися. Однак докази захисту та аргументи невинуватості цих людей залишилися слідством і судом не досліджені. А люди продовжують відбувати незаслужене покарання і повільно вмирають.

У будь-якій цивілізованій країні світу існує процедура виправлення судових помилок, перегляд кримінальних рішень, які викликають розумний сумнів щодо своєї справедливості. Україна називає себе цивілізованою, демократичною в той час, як за статистикою судової практики менше одного відсотка виправдувальних вироків, в той час, як в країнах Європи, США цей відсоток сягає 20-25 відсотків. Можна з впевненістю заявити, що 3-4 відсотки засуджених довічно, відбувають покарання за чужі злочини й понад 10 відсотків кваліфікація злочинів явно завищена, а покарання не відповідає ступеню тяжкості скоєного і фактичним обставинам події.
Проєкт Закону №3078, як його назвали «Законопроєкт останньої надії» має своїм завданням розпочати процес відновлювання справедливості в боротьбі довічно засуджених за сумнівними вироками за своє життя.

Олександр Острогляд

Проректор з наукової роботи Університету Короля Данила – Україна.

Євген Захаров

Директор Харківської правозахисної групи – Україна.

Андрій Діденко

Координатор програм Харківської правозахисної групи- Україна.

Віталій Мусієнко

Law Office of Stephen Pidgeon PS –США.

Іван Тобілко

Юрист, волонтер, християнин – США.

Дмитро Деглярьов

Веб-розробник – Україна.

Станіслав Каспров

Керівник видавництва “Смірна”

Стівен Піджеон

Правозахисник, адвокат

Юрій Куцан

Відеооператор/монтажер, Християнин – Україна

Ірина Климова

Завідувачка Музею Шолом-Алейхема (філія Музею історії Києва). Організовує і є учасником численних культурно-просвітницьких та освітніх проектів

Олег Васюр

Капелан тюремного служіння

Василь І. Печко

Єпіскоп