ІСТОРІЇ СВАВІЛЬНО ЗАСУДЖЕНИХ

Мераб Суслов

У 2009 році в мебельному гіпермаркеті «4ROOM» в Києві застрелили його співвласника та двох охоронців. У цьому злочині звинуватили Мераба Суслова. У 2010 році його заарештували в Росії, позбавили російського громадянства та видали Україні.

Обвинувачення в основному побудовано на показах членів родини загиблого, які стверджували про погрози зі сторони Суслова. 

Адвокати стверджують, що у справі відсутні докази причетності Мераба Суслова до організації, керівництва, фінансування, передачі зброї і будь –якого відношення до виконавців убивства. Після закінчення досудового слідства, без надання обвинуваченому матеріалів справи для ознайомлення в перекладі його рідною мовою, без можливості адвокатам ознайомитися з матеріалами, справу передали до Київсько- Святошинського районного суду.

Під головуванням судді Юрія Бурбели судовий процес відбувався без адвокатів, без свідків, які не з’явилися в судове засідання. Після кількох судових засідань, через формальні причини, судовий процес було оголошено закритим. Під час судового слідства суд не дослідив всіх версій злочину і всіх доказів по справі.

Підсудний Мераб Суслов також був видалений із зали суду до закінчення слухання справи, без права участі в дебатах та без права останнього слова. Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ, не зважаючи на чисельні порушення норм матеріального права й порушення процесу, вирок першої інстанції залишив без змін. Через погане самопочуття адвокат Суслова звернувся до Європейського суду з прав людини відповідно до правила 39 Регламенту Суду щодо переведення заявника з в`язниці до спеціалізованої цивільної лікарні для лікують його від гепатиту С та отруєння ртуті. 14 листопада 2019 року Суд прийняв рішення -негайно передати заявника до спеціалізованої цивільної лікарні та забезпечити заявника необхідним медикаментозним лікуванням його гепатиту С та отруєння ртуті. В Україні відсутня практика переведення засуджених довічно для лікування в цивільні лікарні.