ІСТОРІЇ СВАВІЛЬНО ЗАСУДЖЕНИХ

Олександр Бахмач

Вироком Апеляційного суду Черкаської області від 25 травня 2010 року Бахмача Олександра Миколайовича, засуджено до ДОВІЧНОГО позбавлення волі з конфіскацією всього майна, яке є власністю засудженого.

Засуджений Бахмач О.М. визнає вину тільки у скоєнні ним злочину, передбаченого статтею 358 КК України (підроблення документів) та погоджується із покаранням у вигляді 2 років обмеження волі, призначеним вироком апеляційного суду Черкаської області від 25 травня 2010 року. В решті, інкримінованих йому злочинів, винним себе не визнавав і не визнає. Адвокат Галина Гнатюк звернулася до Верховного суду України з клопотанням про перегляд вироку через брутальні порушення в ході досудового, судового слідства.

​Захисник акцентує увагу на порушеннях права Бахмача на захист під час касаційного розгляду справи ВСУ. Адвокат стверджує, що в справі Бахмача мають місце порушення підпункту «с» пункту 3 статті 6 Конфенції захисту прав людини і основоположних свобод (Конвенції) (право на справедливий суд), що тягнуть за собою скасування рішень суду.

Аналогічні факти жорстокого поводження (катування), які мають місце у справі Бахмача О.М., було встановлено рішенням Європейського Суду в справі «Зякун проти України», яке набуло статусу остаточного 25 травня 2016 року, про порушення Конвенції, а саме статті 3 Конвенції, яке полягає в тому, що заявник зазнав тілесних ушкоджень внаслідок жорстокого поводження, яке слід кваліфікувати як нелюдське та таке, що принижує гідність.

Слідчим відділом прокуратури Черкаської області проводиться досудове розслідування з 05 січня 2016 року за ч. 2 ст. 365 КК України (перевищення влади або службових повноважень) за заявою Бахмача О.М. про катування його у грудні 2008 року співробітниками Золотоніського МВ УМВС України в Черкаській області.