ІСТОРІЇ СВАВІЛЬНО ЗАСУДЖЕНИХ

В’ячеслав Полішко

Засуджений у 2004 році до довічного позбавлення волі за вбивство двох жінок, яке сталося у місцевому кафе. Двоє чоловіків: рідний брат засудженого Микола Полішко та друг брата Павло М. – у 2003 році здійснили розбійний напад на працівників кафе, вбивши двох жінок. Злочинці забрали їхні гроші і втекли. Першим був заарештований Павло М.

Коли Микола Полішко дізнався про затримання Павла М., він прийняв рішення покінчити життя самогубством і переконав брата В’ячеслава зробити так само. Брати порізали собі вени на руках. Микола помер, а В’ячеслав, прийшовши до тями, викликав міліцію, яка його і затримала.

У своїх скаргах та зверненнях В’ячеслав Полішко наголосив, що його після затримання били гумовими палицями протягом чотирьох діб (підтверджується  висновком експерта), після чого він взяв чужу провину на себе.

Жодна експертиза не вказує на причетність В’ячеслава Полішка до розбою та вбивств. У судових засіданнях не допитано свідків, що підтверджують алібі В`ячеслава Полішка. Антропологічні дані передбачуваних злочинців, на підставі яких зі слів потерпілих були створені фотороботи, з фізичними даними В’ячеслава Полішка не збігаються.

Наприклад, згідно з первинними показами потерпілих, у вбивці на обличчі були сліди від віспи, а у В’ячеслава Полішка слідів немає, зате їх було виявлено у Павла М. Згідно з даними фоторобота, а також показів К. вбивство скоїв: чоловік зростом 170-175 сантиметрів, зі світлим волоссям і слідами віспи на обличчі. До того ж, недалеко від місця злочину були виявлені відбитки слідів взуття осіб, які вчинили розбій і вбивство, довжина слідів становить 28 і 29 сантиметрів. Згідно з даними, у довідці – характеристиці антропометричних даних, а також анкеті заарештованого зріст В`ячеслава Полішка становить 189 сантиметрів, колір волосся чорний, слідів від віспи на обличчі немає, а довжина стопи становить 31 сантиметр. Жоден біометричний показник особи яка вчинила вбивство не збігається з даними В`ячеслава Полішка.

У залі суду, під час розгляду кримінальної справи було встановлено алібі В`ячеслава Полішка, а також факт застосування до нього тортур. Висновки експертиз і покази свідків вказували на те, що Полішко В`ячеслав непричетний до скоєння злочину. Суд ухвалив рішення відносно Павла М. призначивши покарання у вигляді 10 років позбавлення волі, які він вже відбув. Разом з тим, В’ячеслав Полішко відбуває довічний термін позбавлення волі.