Новини

Довічник Олександр Рафальський переміг у ЄСПЛ. Посмертно

Європейський суд з прав людини визнав порушення Україною прав засудженого до довічного ув’язнення Олександра Рафальського. Було порушено статті 3, 5 та 13 Конвенції з прав людини, йдеться у сьогоднішньому рішенні суду. Чоловік помер у СІЗО у жовтні 2016 року. ЄСПЛ продовжував розгляд за заявою його матері, Тамари Рафальської. 

Олександра звинувачували у вбивстві п’ятьох осіб. 13 червня 2001 року його затримали у Києві і 12 діб тримали під вартою як невстановлену особу, катуючи і вибиваючи зізнання у злочині. Його били ґумовими кийками, застосовували електричний струм, стріляли над головою сліпими набоями, вивозили до лісу копати собі могилу. Не зважаючи на все це, чоловік не зізнався ні в чому. 

30 липня 2004 року він був засуджений до довічного позбавлення волі. Вирок суду ґрунтувався на свідченнях двох буцімто співучасників убивств. На суді ці чоловіки категорично відмовилися від своїх свідчень, заявивши, що підписали всі документи через тортури. Згодом альтернативна експертиза, яку ініціювали адвокати Рафальського, спростували факт злочину і вину засуджених.

Олександр Рафальський помер 20 жовтня 2016 року в Лук’янівському СІЗО за загадкових обставин. Померли ще кілька фігурантів справи. Кримінальні провадження стосовно осіб, що катували фігурантів справи та фальсифікували матеріали, тривають. На думку правозахисників, Олександр Рафальський невинен, його несправедливо обвинуватили, щоб відібрати бізнес.

У ЄСПЛ Олександра Рафальського представляли адвокати Аркадій Бущенко, Олена Сапожнікова та Віктор Колбанцев.

ХПГ-інформ