ІСТОРІЇ СВАВІЛЬНО ЗАСУДЖЕНИХ

Ісаков Рашидбек

Ісаков Рашидбек Ібрагімович народився в 1959 році, його мати – татарка, а батько – узбек. Ісаков жив у Криму. Восени 2002 року озброєні люди в масках увірвалися в будинок сім’ї Ісакових.

Вони були співробітниками міліції міста Севастополя. Співробітники міліції заарештували Ісакова і пред’явили звинувачення у вбивстві сім’ї Ромів: чоловіка, жінки і їх п’ятирічної дочки. Співпрацівники міліції привезли Ісакова в Севастополь, і протягом декількох днів катували, щоб він визнав свою провину в злочині, якого він не скоював. Отримавши визнання від Ісакова співробітники міліції припинили його катувати. Після того, як тортури припинилися, Ісаков зробив заяву, що він ніколи не був в місті Севастополі (це місто, в якому злочин було скоєно), і тому Ісаков не міг фізично скоїти злочин, у вчиненні якого він був звинувачений.

 

Крім визнання себе винним, співробітники міліції змусили Ісакова звинуватити ще одного невинного чоловіка – громадянина Таджикистану Заріпова Ідібека Халімовича, який народився в 1968. Наступні Ісакова, і Ідібека засудили до довічного ув’язнення.

Заріпов відбуває свій вирок у виправній колонії №58 під назвою «Монастир страждань». Ще одна складність пов’язана з цією справою: для розгляду цієї кримінальної справи потрібні документи, які не можна отримати з Криму через його анексію, як заявляє адвокат Ісакова Олексій Гнатенко.