ІСТОРІЇ СВАВІЛЬНО ЗАСУДЖЕНИХ

Іван Покотило

Добре відомо, що кримінальні розборки Україні виникли в середині дев’яностих років минулого століття. В цей час у Хмельницькій області 5 осіб були жорстоко вбиті. Подія розглядалася як війна між злочинними угрупованнями. Громадяни Литви та Дагестану взяли участь в цьому злочині.

Іван Покотило був засуджений до смертної кари, а тепер відбуває довічне ув’язнення. Іван був звинувачений в тому, що нібито за його наказом були вбиті п’ять осіб, а також за надання зброї особам, які вчинили цей злочин. Ув’язнений стверджує, що він цього не робив, а слідство і суд вчинили злочин проти нього, звинувативши його і присудивши смертний вирок без доказів провини.

 

Іван також стверджує, що матеріали кримінальної справи зовсім не містять доказів його провини. Крім того, матеріали цієї кримінальної справи містять докази злочину, скоєного співробітниками міліції й прокуратури, які сфальсифікували докази його провини.

Щоб змусити Івана визнати себе винним в скоєнні злочину, якого він не вчиняв, співробітники міліції тримали його в невідомій кімнаті, в якій він піддавався тортурам. Від неможливості досягти бажаного результату міліція продовжувала катувати Івана в камері тимчасового арешту, тортури тривали близько півтора місяця. В обвинувальному висновку стверджується, що Іван Покотило взяв безпосередню участь у вчиненні злочину, і водночас звинувачується в замовленні злочинців скоїти злочин. Така суперечність в черговий раз викликає сумніви в адекватності звинувачення проти нього. Олександр Білошкурський – адвокат Івана Покотило – стверджує, що докази провини його клієнта засновані на показаннях жертв і свідків, які живуть в Латвії. Цих свідків з Латвії навіть не викликали до суду.

Нині порушено чотири кримінальні справи за фактом тортур Івана співробітниками міліції, а також з приводу фабрикації матеріалів справи.