ІСТОРІЇ СВАВІЛЬНО ЗАСУДЖЕНИХ

Максим Орлов

Максима Орлова засудили до довічного позбавлення волі, коли йому був 21 рік. Разом з 14 річним Олександром Козловим його звинуватили у подвійному вбивстві й пограбуванні подружжя пенсіонерів. У літніх людей вкрали пляшку алкоголю, 60 гривень і старий мобільний телефон. Напередодні, Олександр Козлов з мамою допомагав цим сусідам на городі. Міліція змусила хлопчика зізнатися у вбивстві пенсіонерів і дати свідчення під тортурами, щодо вбивства, до якого причетний Максим Орлов. У цій справі немає жодних доказів провини Максима Орлова та Олександра Козлова. Відбитків пальців обвинувачених в будинку  пенсіонерів на місці скоєння злочину не виявлено.

Відеоматеріал з показами хлопців, відтворення на місці події чомусь зіпсувався і не містить в собі відеоінформації. Слідів крові на одягу, та на речах підсудних також не знайдено. Обвинувачення ґрунтується ВИКЛЮЧНО на зізнаннях НЕПОВНОЛІТНЬОГО Олександра Козлова, отриманих під катуваннями та БЕЗ УЧАСТІ ЗАХИСНИКА. І це не зважаючи на те, що відповідно до закону, якщо особа обвинувачується у скоєнні злочину, а санкція статті передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі – участь захисника є обов’язковою, навіть для дорослої повнолітньої людини.

Окрім «щиросердних зізнань» хлопців жодних інших доказів вини Орлова і Козлова в матеріалах справи не має. Попри численні розбіжності в позиції обвинувачення, Максим Орлов був засуджений на довічний термін покарання, а Олександр Козлов отримав 12 років позбавлення волі.