Новини

В Україні вже 10 років не можуть ухвалити закон про перегляд довічного покарання без вини — Діденко

Минуло 10 років, протягом яких правозахисники намагались розв’язати питання щодо перегляду вироків, зокрема стосовно засуджених довічно, у тому числі тих, невинуватість яких доведена вироками інших судів (за ці злочини засуджені справжні винуватці), але питання так і не вирішено.

Більше розповів Андрій Діденко, координатор програм Харківської правозахисної групи.

Андрій Діденко: В Україні вже 10 років не можуть ухвалити закон про перегляд довічного покарання без вини. Немає політичної волі щодо розв’язання цього питання. Ця тематика не приносить політичних бонусів, преференцій. Мене дивує, що от вже 10 років це питання не реалізоване. Ми говоримо про в’язнів Кремля, про політичних бранців, а це питання – в нашій країні. Що заважає політикам нашої країни поставитися прискіпливіше до цього питання? Ми запровадили сайт, на якому розповідаємо історії свавільно засуджених.

Засудженим на довічне в Україні може стати будь-хто – як мільярдер, так і пастор. Може опинитися директор ринку і тракторист. Я сподіваюсь, що ми все-таки побачимо, як суди проголошують перші виправдувальні вироки. У нашій країн менш як 1% виправдувальних вироків, той час як в цивілізованих країнах світу цей показник сягає 15-25-30% від загальної кількості судових рішень.

Повну програму слухайте в аудіофайлі на сайті Громадське Радіо