Харківська правозахисна група закликає захистити права затриманих та засуджених. які залишилися в установах виконання покарань на час війни!

Засуджені належать до найбільш вразливої групи жертв, оскільки не можуть самостійно покинути територію бойових дій.

На жаль, суспільство згадує про них чи не в останню чергу.

У 2014 році ми вже ставали свідками подій, під час яких засуджені були залишені напризволяще на окупованих ворогом територіях Донецької і Луганської областей, де в подальшому піддавалися всіляким знущанням. Засуджені місяцями жили під обстрілами, не маючи можливості спуститися у бомбосховища, відчували голод, нестачу питної води та медикаментів. В установах не було світло-, водо- та теплопостачання,. Деякі із них стали жертвами катувань або були вбиті терористами.

Сьогодні ця ситуація може повторитися.

Затримані та засуджені у Харківській, Херсонській та Чернігівській областях скаржаться на неналежні умови тримання. Зокрема, ті з них, хто перебуває у ДУ “Харківський слідчий ізолятор” повідомляють про відсутність вікон у трьох корпусах установи, холод у камерах, зменшення харчування. Затриманих не спускають до бомбосховищ під час оголошень про повітряні тривоги,. Кожної миті установа виконання покарань може піддатися авіанальоту, оскільки є стратегічним об’єктом. Незважаючи на це, вночі в установі продовжує працювати освітлення у камерах, що прямо суперечить настановам світоомаскування в місті. І це при тому, що сусідня установа – ДУ “Холодногірська виправна колонія № 18” вже стала об’єктом авіаудару декілька днів тому.

Тому ми вимагаємо якнайшвидше ініціювати проведення широкої амністії у регіонах. в яких ведуться активні бойові дії, а тих засуджених, яких неможливо амністувати – перевести до інших регіонів України.

За посиланням Харківська правозахисна група