В нашій країні триває війна не на життя, а на смерть. Ворог прийшов на нашу землю, щоб вкрасти нашу свободу, вбити наших людей і знищити Україну як націю. Щодня ми чуємо новини з фронту про загибель наших воїнів-героїв, про зруйновані будинки й цілі міста, про масову примусову депортацію цивільних на територію ворога. Але рашисти не зможуть подолати український дух, знищити українську націю. Війна змусила нас швидкими темпами розбудовувати нашу країну як кандидата в члени Європейської спільноти. Цю розбудову необхідно починати зі справедливого суду, з плекання довіри до судової системи, запровадження принципів верховенства права. Суд, якому довіряють люди, є запорукою нашої свободи й незалежності.

Харківська правозахисна група протягом багатьох років намагається вплинути на реалізацію права людина на справедливий суд. ХПГ усіляко сприяє створенню законодавчих перспектив запровадження на національному рівні процедури перегляду рішень кримінальних судів, які набрали законної сили, але викликають розумний сумнів щодо своєї справедливості відносно засуджених довічно. Тобто йдеться про засуджених на все життя без жодного шансу на звільнення, без жодної правової процедури перегляду свавільного, безглуздого, абсурдного судового рішення, без жодної перспективи повернути справедливість.

В нашій країні немає такої процедури, навіть якщо захист наводить беззаперечні аргументи на користь того, що рішення суду, яке набрало законної сили є несправедливим, необґрунтованим, без доказів вини, або навіть з доказами невинуватості — ці люди приречені. Ми знаємо більше десятка таких історій свавільно засуджених довічно без жодного шансу повернути справедливість, які розповідаємо на нашому сайті “Боротьба за життя” і продовжуємо боротися за їх життя і свободу, за перегляд судових рішень справедливим судом.

Але ця історія ще має шанс на справедливість. 22 серпня о 14:30 в приміщенні Верховного суду України під головуванням судді Іваненка Ігоря Володимировича, за участі суддів Анісімова Германа Миколайовича і Луганського Юрія Миколайовича буде вирішуватися доля людини — засудженого довічно Романі Шотаєвича Кахідзе. Якщо Верховний суд затвердить довічний вирок — молодий парубок все життя буде приречений провести в тісній смердючій камері засудженого довічно без жодного шансу на звільнення і на перегляд вироку.

Романі Кахідзе був засуджений Малиновським районним судом міста Одеси до 13 з половиною років позбавлення волі за пограбування і вбивство однієї людини. Одеський апеляційний суд змінив вирок суду першої інстанції за апеляцією прокурора призначивши своє рішення у вигляді довічного позбавлення волі. Дослідивши матеріали справи, протоколи судових засідань, відео з місця події, можна дійти висновку що вони не містять у собі доказів вини Кахідзе у скоєнні вбивства. Адвокати Романі Шотаєвича наполягають на тому, що через суттєві порушення матеріального і процесуального права в касаційному суді довічний вирок має бути скасовано і справа повернута для розгляду в суд першої інстанції.

Хочеться вірити, що в нашій країні декларації про відповідність правової, судової системи принципам верховенства права і Європейським стандартам перетворяться на реальні практичні кроки у вигляді судових рішень, які відповідатимуть критеріям незалежності судової влади, презумпції невинуватості, справедливості покарання. Саме практичні кроки будуть запорукою довіри до судової влади, сприятимуть відповідності української судової системи світовим стандартам.

За посиланням Харківська правозахисна група