Мысяк Ярослав Григорович, народився 04.08.1974 в Ужгороді, був засуджений 18.08.1999 Закарпатським Обласним Судом до страти через розстріл із-за вбивства трьох його у родичів(бабусі з дідусем і дядьки). Потім вирок був змінений на пожиттєве ув’язнення.

Ярослав відбував покарання з 2003 по 2015 рік в ПУ № 1 у Вінниці, в 2015 році був переведений в Ужгород унаслідок відновлення справи. Перегляд за новими обставинами справи ще триває.

ВЖЕ 24 РОКИ ЯРОСЛАВ ВІДБУВАЄ ПОКАРАННЯ ЗА ЗЛОЧИН, ЯКИЙ ВІН НЕ ЗДІЙСНЮВАВ.

Причин для перегляду вироку більше, ніж досить :

– Експертиза довела факт підробки підпису Ярослава на процесуальному документі, складеному слідчим.

– Призначення слідчим адвоката, який мав в цій справі неприкритий конфлікт інтересів.

– Велика кількість процесуальних порушень під час розслідування і отримання “доказів” (наприклад, відсутність розслідування альтернативних версій

– відсутність ведення протоколу при явці з повинною, фальсифікований почерк в протоколі обшуку, що стосується знайдених доказів

– відсутність невідкладного розслідування доказів у присутності понятих…

– неточність роз’яснень експертів про зміну розміру ран на 18-30%, що суперечить результатам інших незалежних судово-медичних висновків, які доводять, що ніж з їх домашнього господарства і який вказаний в матеріалах справи не міг служити знаряддям вбивства.

– Непрямі свідчення очевидців.

– Сумнівна явка з повинною.

– Спірні судово-медичні і фізико-технічні висновки.

– Не категоричне иммуннологическое укладення з альтернативними варіантами походження крові.

– Алібі Ярослава було багато разів подтерждено свідками перед судом, він знаходився під час скоєння злочину разом зі своєю дружиною, дочкою і племінником дружини. Суд навмисно ігнорує цей факт.

Перегляд вироку у кримінальній справі, який триває більше шести років, перевищив усі допустимі терміни. В Україні відсутня процедура перегляду вироків для засуджених до вищої міри покарання(розстріл, пожиттєве ув’язнення).

Наш заклик до міжнародного співтовариства, осіб, що приймають політичні рішення, ЗМІ і церковних діячів : допоможіть, щоб Ярослав отримав справедливість, щоб цей незаконний вирок був скасований, щоб судова система в Україні була реформована!

Ми виступаємо за його виправдання!

Додаткові деталі у справі: Харківська правозахисна група(ХПГ), https://khpg.org/

Винтертур, 04.06.2021 Світло на Сході, Швейцарія Матіас Шени, Директор